טיפול בהזעת יתר

טיפול בהזעת יתר ע"י בוטוליניום טוקסין

מי שסובל מתופעה של הזעת יתר, בין אם בשל הטמפרטורות הגבוהות, או אולי בשל לחץ רב והתרגשות, מוצא עצמו מתמודד עם חוסר נוחות רבה, ולעיתים גם עם ביטחון עצמי ירוד. הזעת היתר יכולה לבוא לידי ביטוי באזורים שונים בגוף, ובדרך כלל היא בעוצמה רבה. קיימות שיטות שונות לטפל בהזעת יתר, כשהפופולארית מכולן היא הזרקת בוטוקס או דיספורט. טיפול זה, המוצע כיום על ידי רופאים המתמחים בתחום, מאפשר תוצאות מידיות. בעוד שבעבר הוצעו ניתוחים פולשניים שעזרו להתמודד עם התופעה, הרי שכיום הטכנולוגיות החדשניות בתחום, מספקות פתרון מתאים לכל מי שסובל מכך, ומבלי שיצטרך גם לסבול מתופעות לוואי חריגות, האופייניות להליכים הפולשניים. לפני שבוחרים את הרופא המטפל, חשוב לוודא שמדובר ברופא המתמחה בהזרקות "בוטוליניום טוקסין". 

מה כולל במסגרתו הטיפול

אחת משיטות הטיפול בהזעת יתר כולל שימוש בבוטוקס או בדיספורט. הזרקת אחד החומרים האלה – " בוטוליניום טוקסין", באזורים שבהם סובלים מהזעת יתר, מפחיתה את עוצמת גירוין של בלוטות ההזעה שבמקום ובכך גם מובילה לייצור מופחת של זיעה. תוצאות טיפול זה הן תוצאות, הנחשבות למידיות כמעט. כבר בתוך שלושה עד עשרה ימים מההליך הטיפולי עצמו, ניכר שיפור משמעותי בהזעת היתר, שיפור שנמשך כשלושה עד שבעה חודשים. מכיוון שהשפעתו של הבוטוקס או הדיספורט, שבו נעשה שימוש בטיפול, פגה לאחר תקופה זו, יש לעבור טיפול נוסף כדי להשיג את התוצאות הרצויות. הטיפול בהזעת יתר באמצעות בוטוקס או דיספורט יכול להתאים לאזורים שונים בגוף, בהם סובלים מהזעת היתר. הוא יכול להתאים לבית השחי, הוא יכול להתאים לכפות הידיים או הרגליים וגם לאזור המפשעה. מי שסובל מהזעת יתר במצח, יכול לעבור גם הוא טיפול כזה, אולם אז השימוש בבוטוקס או בדיספורט ייעשה במינונים נמוכים הרבה יותר.
ד"ר בר מזריקה באמצעות מזרק דק במיוחד את חומר ה- "בוטוליניום טוקסין" לאזור הסובל מהזעת יתר פעולה שלוקחת כ 15-30 ד"ק בהתאם לאזור המטופל.